Carlos CONTRERAS bistro cafe&tapas
Carlos Manuel Contreras Hernandez

CarlosCONTRERAS

Kucharz... całkowicie oddany swojej pasji. Miał przyjemność odbywać staże w restauracjach uhonorowanych gwiazdką Michelin. Uczył się na Uniwersytecie w Mexico City i dokształcał w BCC w San Sebastian pod okiem wybitnych Szefów Kuchni.

Menu

bistro cafe&tapas

back

Nasze Bistro powstało z miłości i przyjaźni – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Szef Carlos zakochał się w Polce Agnieszce, zamieszkał w Krotoszynie gdzie poznał Macieja i Ivanę i tak cała czwórka przyczyniła się do powstania restauracji w centrum miasta.

Kilka słów o nich.

Carlos Manuel Contreras Hernandez rocznik 1979, absolwent Uniwersytetu w Mexico City, który ukończył uzyskując tytuł magistra gastronomii. Podczas studiów zainteresował się enologią (nauką o winach), którą zgłębił na rocznym seminarium i dzięki temu wina do potraw dobiera sam. Jako jeden z 15 uczestników z całego świata zakwalifikował się do Master Class w Basque Culinary Center w San Sebastian u szefa Ferrana Adria (El Buli). Spędził w San Sebastian bardzo owocny czas, doskonaląc techniki kulinarne i praktykując w najlepszych restauracjach uhonorowanych gwiazdkami Michelin. Odbył również staż w restauracji YoSH w Stuttgardzie (1* Michelin). Pracował w najlepszych hotelach w Meksyku (Le Blanc, Rosewood Mayakoba, Camino Real). Dwukrotnie zakwalifikował się do finału konkursu na Wielkopolskiego Kucharza Roku.

Maciej Mizgalski rocznik 1977, absolwent Zespołu Szkół Gastronomicznych w Ostrowie Wlkp. Prawa ręka Carlosa w kuchni i przyjaciel w życiu. Od 25 lat nieprzerwanie gotuje. Szefował Kuchni w Hotelu Kosma w Koźminie Wlkp, gdzie poznał Carlosa i Ivanę. Zakochany w kuchni polskiej. To dzięki niemu w Bistro można skosztować fantastycznej kaczki, rolady , gulaszu z dzika. Ciągle, w starych książkach kucharskich, wyszukuje perełek, które można zaserwować w restauracji, zaskoczyć Gości. Potrafi przenieść ich do czasów dzieciństwa…przypomnieć smaki Babć i Mam. To jego niesamowity talent.

Zobacz co przygotowaliśmy w tym tygodniu na

lunch menu

offer-bg

oferta

bistro cafe&tapas

warsztaty dla dzieci

Szef Carlos jest ulubieńcem najmłodszych – pomysł na warsztaty zrodził się dzięki rodzicom, którzy przychodzą do Bistro. Od roku czasu warsztaty odbywają się cyklicznie – raz w miesiącu. Za każdym razem jakiś nowy temat. Szef współpracuje z Nestle Polska, które organizuje warsztaty zdrowego żywienia dla Dzieci. Organizujemy także warsztaty dla szkół i przedszkoli oraz urodziny dla dzieci połączone z gotowaniem z Carlosem.

icon icon
bistro cafe&tapas

warsztaty dla dorosłych

Również cyklicznie odbywają się warsztaty dla dorosłych. Gotowanie z Szefem w fantastycznej, kameralnej atmosferze jest bardzo chwalone przez Gości i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tematyka jest różna od wołowiny, po wegetariańskie inspiracje na kuchni meksykańskiej kończąc. Organizujemy także prywatne lekcje gotowania z Carlosem, które cieszą się dużym powodzeniem jako prezent urodzinowy oraz warsztaty dla pracowników firm.

icon icon
bistro cafe&tapas

imprezy okolicznościowe

Bistro to idealne miejsce na imieniny, urodziny, chrzciny, małe przyjęcie weselne, komunię lub spotkanie firmowe, eventy i bankiety. Do każdego Gościa podchodzimy indywidualnie. Na spotkaniu nasza menadżer omawia każdy szczegół, dopasowuje menu do gustu Gości. Staramy się stosować zasadę „no waste” i propagować gotowanie na miarę nie na wyrost.

bistro cafe&tapas

degustacje

Gastronomia to nasza pasja, stąd też degustacje. Chcemy aby Goście z naszego małego miasta poznawali nowe smaki, odkrywali nowości kulinarne, bawili się jedząc. Współpracujemy z fantastycznymi sommelierami i barmanami. Dzięki temu degustacje alkoholi są na najwyższym poziomie. Kolacje degustacyjne z gwiazdami kulinarnymi bądź te przygotowywane przez Carlosa i Macieja to nie tylko wspaniała uczta dla podniebienia ale też fantastycznie spędzony wieczór przy dobrej muzyce i we wspaniałej atmosferze. Organizujemy również degustacje dla firm.

bistro cafe&tapas

cateringi

Zawsze możecie liczyć na Bistro w kwestii cateringu na święta lub rodzinne i firmowe okazje. Carlos specjalizuje się w mini porcjach stąd jego bufety to małe dzieła sztuki. Każde zlecenie traktujemy bardzo indywidualnie – dowozimy cateringi na miejsce.

bistro cafe&tapas

weekendy tematyczne

Rozwijamy kulinarnie nasz Krotoszyn – każdego miesiąca bawimy się w nowy festiwal. Są sezonowane steki, owoce morza, hamburgery, trufle. Zawsze od piątku do niedzieli serwujemy specjalne menu. Więcej informacji na naszym FB i w aktualnościach. W sezonie letnim organizujemy również Tapas Music Festiwal – koncerty na świeżym powietrzu, podczas których serwujemy tapasy.

bistro cafe&tapas

rodzinne obiady

W niedziele zapraszamy was na obiady rodzinne. Serwujemy tradycyjną kuchnię polską w wykonaniu Macieja. Zabieramy was do domu rodzinnego i raczymy kaczką, żeberkami, gulaszem i różnego rodzaju kluseczkami.

tripadvisor
kuchnia+
gault
home-reseration-image

rezerwacja stolika

Zadzwoń do naszego Bistro i zarezerwuj stolik.

Zarezerwuj stolik